Shkëlzen Rexhaj së shpejti me një këngë dhe videoklip të ri

Prishtina Press: Me çfarë projekti po merreni tani?

Shkëlzen: Jon shum shfaqe, events qe më kan thirr me këndu. Ama projekti më i madh, që jemi duke u fokusu është inqizimi në një EP.

Jemi tu shkru këngë, tu inqizu, deri sa i kemi këngët “Perfect”. 

Prishtina Press: Çfarë do të thotë muzika dhe arti për ju?

Shkëlzen: Muzika dhe arti janë kënaqësija më e madhe për mu. Ma lehtson shpritin. Eshtë një liri për trupin edhe për shpirtin.

Prishtina Press: Çfarë vlerëson tek kultura dhe muzika shqiptare?

Shkëlzen: Eshtë kultura e muzikës me diversiteten më të madhen. Raggaeton, Pop, Acousitk, Musike tradicionale – veq na në Kosove/ Shqiperi kemi diversitet në Genre – edhe krejt me cilësi të nalt.

Të vetmi vendet që muzika tradicionale kurr skan me humbur janë Kosova/ Shqipëria. Se na të gjithë jemi të lidhun me zemër.

Prishtina Press: Cili zhanër përshkruan më mirë stilin e muzikës tuaj? Si ka ndryshuar kjo nëpër vite?

Shkëlzen: Para 3-4 viteve kisha than RnB, amo me vite ka ndryshu pak.

Ska stil që i pershkruan këngët e mia. Nji mix e Acousitc/ Pop/ Komercial. Këngë që kan jetë brenda. Nuk janë këngë që i shkruj, veq për mi pas “ready”. Por këngë për sene/ situatë/ emocione që i kom përjetu.

Prishtina Press: Cili është albumi/kënga juaj më e re?

Shkëlzen: Kënge më e re, që jemi tu e planifiku videoklipin.

Normal nuk guxoj me ju tregu – amo e ka emrin “Lay your head (on my shoulder)”.

Prishtina Press: Me cilën këngë tuajën krenoheni më shumë?  

Shkëlzen: Eshtë një këngë, qe e kam shkru në vitin 2011. Masi jom nda prej „my first love“, thirret Shine. E kam këndu në Berlin 2012 live. Ka qenë një kohë e vështirë, ama këngë më ka ndimuar.

13220943_592479570911924_5230573359305430481_n

Prishtina Press: Cilat janë moment më të bukura për ju në skenë?

Shkëlzen: Tingëllon shum keq.

Momente ma të mirra tu këndu jon kan, kur kan qajt femnat.

Për ckak emotione në këngë.

Momente që më tregojn, muzika edhe fjalët e mi kan mrri te njerzit.

Emocionet kan mrri.

Prishtina Press: Cilën këngë / moment do kishit veçuar si suksesin tuaj më të madh të karrierës tuaj?

Shkëlzen: Jemi kan në Letoni, Riga, e kemi kënduar para 13.000 vet. Live në TV. Smuj me krahasu me kurgjo tjetër.

Prishtina Press: Përveç muzikës, me çka tjetër merreni, keni pasione të tjera?

Shkëlzen: Kur jam kan fëmi i vogël kom vizatu shumë. Apet ja kom nis, amo me „tattoo Machine“ tu vizatu në trupa 🙂

Prishtina Press: Një dëshirë/ëndërr që dëshironi ta realizoni?

Shkëlzen: Një ditë me suksesin përmes muzikës mi ja ble nanës nji Shtepi, Motrave një Shtëpi, Vllavit një shtëpi edhe familjes në Kosovë mi jau lehtsu jetën.

Prishtina Press: Çfarë roli luan arti në shoqëri?

Shkëlzen: Shokt veq jon “dëgjues”. Nuk këndojnë, nuk dijnë Gitarre, Piano, veq dëgjojnë. Ama knaqen 🙂

Prishtina Press: Cili është mendimi juaj për industrinë e muzikës dhe të ardhmen e artit?

Shkëlzen: Ka me ndryshu shumë, diversifikimi ka mu ba edhe më i madh. Amo kan mu kthy shumë vet në muzikën tradicionale – se zemra na don muzikën tradicionale =))

Prishtina Press: Cilat janë planet e tuaja për 2017 dhe synimet në të ardhme?

Shkëlzen: Plani i parë për 2017 është me publiku videklipin tim të parë, në Gjermani, në Kosove, në Shqiperi, në Austri, dhe në Zvicër.

Prishtina Press: Ku mund t’ju gjejmë fansat në rrejet sociale?

Shkëlzen: Facebook: www.facebook.com/shkelzen.couckey.music

Instagram. Shkelzen.rexhaj

Snapchat: SHKLZNMSC

1

Face

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s