Luarasi dhe erotika

Një tregim dedikuar dokumentarit “Kujtim Spahivogli” shfaqur në Tiranë, te Teatri Eksperimental në përkushtim të regjisorit dhe dramaturgut të mirënjohur, Mihal Luarasi. Në orën 18.00 hyra në sallën e vogël të Teatrit buzë pedonales. Në skenë ekrani i bardhë ishte vendosur, një stativë mbante mikrofonin. Njerëzit një nga një po uleshin në karriget e kuqe. […]

Read More…

Nudo

Sot dua të tregoj për të dielat e mia. Takimet me miken time. Ti ke gjithë këto ditë që je në bashkëbisedim me mua. Më saktë ishte dëshira tënde të mësoje më shumë për lidhjen tonë, mikeshën time dhe mua. Këto kohë nuk kam dashur të shkruaj, më tepër argëtohem duke parë filma që më […]

Read More…

E ndrojtura

Nga: Alketa Maksuti Beqari Ditën që u njohëm bashkë nuk do e harroj. Zakonisht njerëzit nuk harrojnë dashurinë e parë, kurse unë nuk harroj ditën e parë që ishim të dy. Kisha kohë pa qënë në krahët e një burri, pa marr ngrohtësinë, pa bërë seks, uhhhh e thashë më në fund.

Read More…