Suksesi i stilistit Nazim Salihu në Amerikë

Jo rrallë herë, shqiptarët kanë ditur të tregojnë talentin e tyre, kudo që kanë shkuar. Shumë prej tyre, tani më kanë një profesion të cilën e zotërojnë me sukses, shkruan arbresh.info Është Nazim Salihu  nga Kosova, i cili pasionin e tij për artin e shpreh  përmes duarve të tij të arta.

Read More…

Pritet me sukses në New York shfaqja “One Week” me aktorin Flori Belliu

Aktori Flori Belliu sapo shfaqi me sukses në Proudcer’s Club në New York shfaqen e tij “One Week” me skenar të Wolfgang Herrndorf. Për Prishtina Press ai tregon për shfaqen dhe projektet e tij më të fundit.  Prishtina Press: Na tregoni më shumë rreth vetes. Fillimet në fushën e aktrimit? Flori Belliu: Sigurisht pasioni për këtë ka nisur herët duke marr pjesë nëpër evente të […]

Read More…

Successful Albanians, how to see more of them

Vatra – The PanAlbanian Federation Queens Chapter Meeting Immaculate Conception Center, Little Neck, NY June 03, 2017 Successful Albanians, how to see more of them. Guest Speaker: Ermira Babamusta Mirmbrëma të dashur miq dhe mirësevini te takimi i Vatrës sot. Good evening Vatran and my dear fellow Albanian- Americans. It is a privilege to be […]

Read More…